Özel Üretim Filtre Nedir?

Özel üretim filtreler endüstriyel uygulamanın türüne göre özel olarak üretilen filtrasyon ekipmanlarıdır. Özel üretim filtreler filtreleme ihtiyaçlarına göre antistatik özelliğe sahip, 6.50 bar basınçlara dayanıklı, yanmaya dayanıklı, yüksek beta değerlerine sahip filtrasyon malzemesi olan paslanmaz çelik tel dokudan üretilmektedir. Ayrıca daha dirençli yapılarda olan Plain Dutch weaves (yüksek debi, düşük basınç), Twilled Dutch weaves (nominal debi, hassas filtrasyon) ve Reverse Dutch Weaves (düşük debi, hassas filtrasyon, yüksek basınç) örgü sistemleriyle üretilmiş türleri de vardır. Bunlara ek olarak yeni nesil olarak tanımlanan kumaş (felt) materyallerde üretilen filtrelerde daha hassas filtrasyon verimi alınabilmektedir.

Holder Filter fabrikaların var olan filtrelerinin yetmemesi ve yeni filtre ihtiyaçlarına teknik destek vererek sistem için gerekli olan özel olarak ürettiği filtrasyon ekipmanlarıyla kirliliğe neden olan partikülleri adsorbe ederek sistemin devamlılığını sağlayarak filtrasyon ekipmanları üretmektedir.

Özel Üretim Filtre Özellikleri

Özel üretim filtreler; toz tutucu filtreler de Kartuş tipi; Pulse filtre, dust collector filtreler, flanşlı kancalı alüminyum filtreler, pulse filtreler, anti-statik filtreler, basınç filtreleri, Dönüş Filtreleri, Emiş Filtreleri, Blower Filtreleri, Hava Kurutucu Filtreler, Kartuş Filtreler, Sepet Filtreler, Süzgeç Filtreler , Paslanmaz Yağ Filtreleri, Paslanmaz Gıda Filtreleri, Toz Toplayacı Filtreler, Nano Fiber Filtreler , Gaz Türbin Filtreleri, Pre Filtreler, DIN Normlu Filtreler gibi çeşitli filtrasyon işlemlerinde kullanılan özelliklerde üretilmektedir.
Basınç, emiş ve dönüş hatlarında sistemin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak üretilen şekil boyut ve özellikteki özel üretim filtreler her türlü makine hattında ve benzeri pompa ve motor sistemlerinde üstün performans gözeterek çalışmakta ve kolayca monte ve demonte edilmektedir.

Holder Filtre yukarıdaki özelliklerde standart ve özel üretim filtreler üretmekte ve makine sistemlerinin temizlenmesini sağlayarak fabrikaların filtreleme ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler bulmaktadır.

Özel Üretim Filtrelerin Kullanım Alanları

Özel üretim filtreler plazma, lazer, CNC kesim makineleri ile talaşlı imalat makinelerinde ve kompresör hatlarında kirliliğe neden olan partiküllerin temizlenmesi için kullanılmaktadır. Havanın ve çeşitli akışkanların kullanıldığı tüm endüstriyel uygulamalarda kompakt şekilde kullanılan kartuş tipi filtreler ve filtrasyon ekipmanları özel üretim filtrelerin kullanım alanlarıdır.

Holder Filter uluslararası ölçekteki filtrasyon ekipmanları üreten markaların orijinal standartlardaki son teknoloji eş değerlerini üreterek fabrika ve işletmelerin özel üretim filtre ihtiyacını karşılamaktadır.

YUKARI