Toz Tutucu Filtre Nedir?

Makine hatlarında ve endüstriyel uygulamalarda toz ve boya tutucu olarak kullanılan toz tutucu filtreler makine ve sistemde oluşan tozların filtre edilerek bulunan ortama veya atmosfere atılmamasını sağlar.
Holder Filter yüksek performans gösteren polyester, selüloz, lamineli nanofiber, micro fiberglass, teflon kaplama(e-PTFE) kaliteli malzemeden ürettiği toz tutucu filtreler ile işletme maliyetlerini düşürerek basınç ve emiş hatlarının daha verimli çalışmasını ve makinelerin daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Toz Tutucu Filtre Özellikleri

Toz tutucu filtreler uzun kullanım ömrü ve düşük basınç kaybı ile maksimum filtrasyon sağlar. Toz tutucu filtrelerin birçok çeşidi vardır ve kullanım şekillerine göre değişiklik gösterir. Özellikle galvanize malzemeden üretilen kartuş filtreler devir daim hatlarında daha dayanıklı ve yüksek performans göstermektedir.
Ayrıca kartuş filtrelerin kolay değişim özelliği sayesinde günümüzde oldukça popülerdir. Bununla birlikte toz tutucu filtrelerin düzenli bakımlarının yapılması ve periyodik değişimlerinin gerçekleştirilmesi sistemin daha iyi çalışmasını garanti eder. Yüksek sıcaklıklarda bile üstün filtreleme performansı gösteren toz tutucu filtreler iklimlendirme ve havalandırma endüstrisinde önemli bir rol oynar.

Hem atık tozu yakalamanız hem de sistemin ve ürünün bütünlüğünü korumanız gerekiyorsa kaliteli filtreler kullanmak önemlidir. Yüksek kaliteli toz toplayıcı filtreler, hava kalitesini korumak ve akışkan homojenliğini korumak akabinde makinelerin iç ve dış aksamının kirlenmesini önlemek için tercih edilmesi gerekir. Genellikle selüloz, %80 kağıt ve %20 sentetik elyaf karışımıyla üretilen toz tutucu kartuş filtreler çok dayanıklıdır ve bir üretim süreci sırasında neme maruz kaldığında iyi bir şekilde kendini toparlar.
Holder Filtre olarak toz tutucu filtre üretiminde toz parçaçıklarının çeşitli şekil, boyut ve yanıcılık özelliklerine göre kaliteli ve kompakt toz tutucu filtreler üretmekteyiz.

Toz Tutucu Filtrelerin Kullanım Alanları

Toz tutucu filtreler kullanım alanlarına göre; ağır hizmet araçları, iş makinaları, kompresörler ve araçlarda motorun ömrünü uzatmak ve performans kayıplarını önlemek için kullanılmaktadır. Havada taşınan toz partiküllerini filtreleyerek hava kalitesini kontrol etmek, çalışanların sağlığına fayda sağlar, tesiste işlenen ürünleri korur ve sistemleri kirlenmeye karşı korur. Duman, toz ve kokuların yakalanması için özel olarak tasarlanmış olan toz tutucu filtreler daha fazla yüzey alanı olduğu için verimli filtreleme sağlar. Bu özellikleri sayesinde endüstriyel alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Ayrıca kartuş toz toplayıcılar, daha küçük parçacıkların azaltılmış ölçekte filtrelenmesini gerektiren uygulamalar için idealdir. Yapısındaki hassas maddeler sayesinde yüksek güvenlik ve daha uzun ömür imkanı sunan toz tutucu filtreler bu derecede hassas verimliği sağlamada yüksek plise(kıvrım) sayısı ile büyük toz tutma kapasitesi, filtrasyon materyalindeki özel kaplamalar ile antistatik, nem-su tutucu , alev almaz, yağ tutucu ve 6,5 bar basınca dayanaklı, üst kalite conta kullanımından kaynaklıdır. Bu nedenle ürünlerde ve ortamda homojen bir ayrışma gerektiren basınç, emiş ve dönüş hatlarında kullanılabilir.

Holder Filter olarak orijinal değerlerde sertifikalı filtrasyon malzemesi kullanarak ürettiğimiz toz tutucu filtreleri fabrikaların ve işletmelerin filtrasyon ihtiyacını karşılamak için sunmaktayız.

Ürünler

Downflo Oval - 2625115

Antistatik 3 Kanca - 2625658

Yuvarlak - 2625070

YUKARI